Florbal pro studenty se sluchovým postižením

Florbal je jednoduchý, dynamický, bezkontaktní týmový sport, který v současnosti patří k nejrychleji se rozvíjejícím sportům v ČR i ve světě. Jeho obliba stoupá nejenom mezi muži, ale i mezi ženami. Jeho popularita je dána také značnou diváckou atraktivitou, kdy je ceněna nejenom taktika celého družstva, ale i technické dovednosti jednotlivých hráčů.

Výuka je zaměřena nejen na rozvoj obecných pohybových předpokladů (síla, rychlost, vytrvalost), ale i na rozvoj speciálních herních dovedností (práce s hokejkou, vedení míče, zpracování přihrávky, střelba) a rovněž rozvoj týmové taktiky. Atraktivita florbalu pro neslyšící je dána především možností týmové dynamické hry v kolektivu hráčů se stejnými komunikačními preferencemi. Ty se uplatňují jak při samotném teoretickém výkladu, komentovaném praktickém tréninku, tak  i v rámci hry v podobě vizuálních signálů, jak mezi trenérem a hráči, tak i mezi hráči samotnými. Součástí výuky jsou také zápasy.

Výuka probíhá zpravidla v podzimním semestru v tělocvičnách FSpS MU v Univerzitním kampusu v Brně-Bohunicích. Studenti musejí mít na výuku vlastní florbalovou hůl a vhodnou sportovní sálovou obuv.