Nastavení

Pro optimální zobrazení internetové příručky si prosím zkontrolujte předdefinované volby níže a případně je opravte dle vlastního uvážení. Volbu poté potvrďte tlačítkem 'Uložit nastavení'.

Barva vzorců a obrázků

Výběr barvy

Aktuálně se používá barva #000000.

Ruční editací nebo kliknutím na tlačítko "Výběr barvy" zvolte barvu obrázků, vzorců a výrazů v příručce. Barvy jsou označeny hexadecimálním kódem (#00000 značí černou, #FFFFFF bílou, v případě nejasností doporučujeme tabulku barev, např. zde).

Šířka obrazovky

Volbu méně než 800 obrazových bodů doporučujeme pro malé displeje, nebo pokud preferujete úzký pruh textu. Bodové písmo se bude rozdělovat tak, aby ve většině případů nebylo více jak 14 znaků vedle sebe na řádce.

Volba 800 a více obrazových bodů doporučujeme, pokud si nepřejete experimentovat a máte neširokoúhlý monitor. Na řádek se vejde až 24 znaků bodového písma.

Volba 1440 obrazových bodů nebo více je vhodná pro širokoúhlé monitory nebo pro velká rozlišení. Na řádek se vejde až 32 znaků bodového písma.

Způsob zobrazení výrazů a vzorců


Pokud používáte jako prohlížeč Internet Explorer s nainstalovaným doplňkem MathPlayer nebo prohlížeče společnosti Mozilla (Firefox), složité matematické, chemické a fyzikální prohlížeče mohou být zobrazeny přímo prohlížečem. Chcete-li tuto možnost využít, zaškrtněte možnost MathML.

Volbou obrázky se všechny složitější výrazy zobrazí jako obrázky. V jejich popiscích pak bude přepis výstupu čtecího zařízení pořízený českou verzí MathPlayeru.