18. 2. 2015

Slavnostní zakončení projektu ExpIn

Středisko Teiresiás pořádá u příležitosti konce projektu ExpIn slavnostní (pod)večer spojený s divadelním představením divadelní hry Přelet nad kukaččím hnízdem.

9. 2. 2015

Tisková konference ke koncepci inkluzivních vzdělávacích služeb na MU

Masarykova univerzita si Vás dovoluje pozvat na tiskovou konferenci ke koncepci inkluzivních vzdělávacích služeb na MU  TK se uskuteční v úterý 10. února 2015 v 11:00 v budově na Komenského nám. 2, II patro, místnost č. 201, Brno.

26. 11. 2014

Kurz katalogizace speciálních dokumentů

Dne 18. 12. 2014 od 10.00 hod. se uskuteční v prostorách Střediska pro pomoc studentům se specifickými nároky Masarykovy univerzity na Komenského náměstí 2 v Brně Kurz katalogizace speciálních dokumentů určených zrakově postiženým uživatelům.

České vysoké učení technické v Praze

Středisko pro pomoc studentům se specifickými nároky Masarykovy univerzity spolupracuje v rámci projektu se třemi odbornými pracovišti Českého vysokého učení technického v Praze:

1. Centrum TEREZA při Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze bylo založeno v r. 1992 v rámci programu Tempus ES, je jedním z nejdéle působících center v oblasti podpory studia zrakově postižených v ČR. Je etablováno jako informaticko-technologické
pracoviště a svým cílovým skupinám (studenti vysokých škol – nejen ČVUT – a středních škol se zrakovým postižením) dlouhodobě poskytuje vzdělávání a poradenství v oboru informačních technologií, matematice a anglického jazyka a provozuje vydavatelství elektronických publikací se zřetelem na nároky studentů se zrakovým postižením.

2. Vývojově-výzkumné centrum (RDC) Fakulty elektrotechnické ČVUT bylo založeno roku 2001 jakožto výzkumně-vývojové centrum pro mobilní sítě. Současný tým RDC pracující na projektu eScribe se problematice využití technologií pro neslyšící věnuje od roku 2008. Řešitelé úzce spolupracují s Českou unií neslyšících, pravidelně aktivně publikují na tuzemských i zahraničních konferencích (INSPO, ICCHP). Významnou aktivitou RDC bylo uspořádání studentského workshopu RDC Challenge, kde se studentům českých VŠ představili jednotlivé projekty, v jehož rámci proběhly kurzy Desatero správné komunikace s neslyšícími (vedla Česká unie neslyšících) a Efektivní pomoc nevidomým (vedlo občanské sdružení Okamžik).

3. Centrum informačních a poradenských služeb ČVUT v Praze se dlouhodobě zabývá poskytováním praktického servisu studentům a uchazečům se specifickými nároky. Cílová skupina – uchazeči a studenti se specifickými poruchami učení – jsou největší skupinou mezi osobami s různými typy postižení, se kterými poradci Handicap poradny pracují.

Partner (Centrum TEREZA) vystupuje v aktivitách:

Partner (Vývojově-výzkumné centrum) vystupuje v aktivitě:

Partner (Centrum informačních a poradenských služeb) vystupuje v aktivitě: