18. 2. 2015

Slavnostní zakončení projektu ExpIn

Středisko Teiresiás pořádá u příležitosti konce projektu ExpIn slavnostní (pod)večer spojený s divadelním představením divadelní hry Přelet nad kukaččím hnízdem.

9. 2. 2015

Tisková konference ke koncepci inkluzivních vzdělávacích služeb na MU

Masarykova univerzita si Vás dovoluje pozvat na tiskovou konferenci ke koncepci inkluzivních vzdělávacích služeb na MU  TK se uskuteční v úterý 10. února 2015 v 11:00 v budově na Komenského nám. 2, II patro, místnost č. 201, Brno.

26. 11. 2014

Kurz katalogizace speciálních dokumentů

Dne 18. 12. 2014 od 10.00 hod. se uskuteční v prostorách Střediska pro pomoc studentům se specifickými nároky Masarykovy univerzity na Komenského náměstí 2 v Brně Kurz katalogizace speciálních dokumentů určených zrakově postiženým uživatelům.

Vzdělávací kurz pro tlumočníky ČZJ

Cílem kurzu je zdokonalení jazykových dovedností stávajících tlumočníků znakového jazyka. Kurz se mimo jiné zaměřuje:

Náplň výuky se řídí aktuálními potřebami všech frekventantů a systematicky zvyšuje jejich kompetence v českém znakovém jazyce tak, aby získali v této oblasti větší tlumočnickou jistotu.

Archiv s pořízenými videonahrávkami je pro registrované účastníky kurzu k dispozici zde.

Lektor kurzu — Tim Curry

Tim Curry, B.S. je profesionální tlumočník žijící dlouhodobě v České republice. Je členem nejstarší tlumočnické organizace na světě (RID — Registry of Interpreters for the Deaf / Registr tlumočníků pro Neslyšící) a držitelem nejvyššího typu tlumočnické certifikace v USA (NIC — National Interpreter Certification / Národní tlumočnická certifikace).

Tim Curry vystudoval nejprve astrofyziku a po několika letech americký  znakový jazyk a tlumočení amerického znakového jazyka na Oklahoma State University v USA.

V komunitě Neslyšících a tlumočnické profesi se pohybuje více než 20 let. Tim Curry se věnuje specializovanému tlumočení v USA i Evropě, zejména v oblastech zdravotnictví, práva, univerzitního i všeobecného vzdělávání, stejně tak i v obchodní sféře, sportu a umění.

Vedl několik tlumočnických workshopů v USA, podílel se na pořádání mnoha národních konferencí a byl členem komisí pro změnu legislativy spojené s tlumočením ve státě Oklahoma.
V letech 2008—2009 v Institutu Neslyšících pro specializované vzdělávání, o.s. vedl dva úspěšné kurzy pro tlumočníky v praxi.