18. 2. 2015

Slavnostní zakončení projektu ExpIn

Středisko Teiresiás pořádá u příležitosti konce projektu ExpIn slavnostní (pod)večer spojený s divadelním představením divadelní hry Přelet nad kukaččím hnízdem.

9. 2. 2015

Tisková konference ke koncepci inkluzivních vzdělávacích služeb na MU

Masarykova univerzita si Vás dovoluje pozvat na tiskovou konferenci ke koncepci inkluzivních vzdělávacích služeb na MU  TK se uskuteční v úterý 10. února 2015 v 11:00 v budově na Komenského nám. 2, II patro, místnost č. 201, Brno.

26. 11. 2014

Kurz katalogizace speciálních dokumentů

Dne 18. 12. 2014 od 10.00 hod. se uskuteční v prostorách Střediska pro pomoc studentům se specifickými nároky Masarykovy univerzity na Komenského náměstí 2 v Brně Kurz katalogizace speciálních dokumentů určených zrakově postiženým uživatelům.

Kurz digitalizace (1. běh)

Ve dnech 21. a 22. dubna 2012 probíhá v rámci aktivity Inovace v přístupnosti studijních materiálů první běh Kurzu digitalizace

Kurz je určen výhradně pro pracovníky Univerzity Hradec Králové, bude se konat v prostorách Střediska Teiresiás (Brno, Šumavská 15, místnost S6), začátek je v sobotu v 10 hodin a v neděli v 9 hodin, předpokládaná doba trvání osm hodin čistého času denně.

Orientační osnova kurzu (dílčí modifikace jsou možné podle aktuální situace)

1. Klasifikace dokumentů, které jsou/nejsou vhodné k elektronické práci (limity práce s odečítači obrazovky...).
  2. Získávání základní elektronické kopie (poučení o možnostech, zvláštní pozornost bude věnována především variantě s ručním zpracováním, tedy skenování a na ně navazujícím operacím)
  3. Vlastní adaptace (základní) e-kopie: